Maledivy – velké divy

  • 21.5.2018

Maledivy neboli Maledivská republika s hlavním městem Male je ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Skládá se z 1 196 ostrovů a ostrůvků, z nich je obydleno zhruba 200. Maledivy jsou nejplošším a nejníže položeným státem světa, protože žádné místo zde neleží více jak 2,5 m nad hladinou oceánu. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy výborným místem pro dovolenou, a to téměř po celý rok.

Více

Bali

  • 21.5.2018

Tropické vody Indo-Pacifiku, které patří k nejbohatším mořským ekosystémům, se táhnou od Rudého moře až k západnímu pobřeží Jižní Ameriky. Přímo uprostřed tohoto regionu, v místě, kde se Indický oceán potkává s Pacifikem, leží Indonésie. Studie biologických druhů ukázaly, že srdcem celého bohatství je trojúhelník, jehož vrcholy tvoří jižní Filipíny, Bali a západní část Papua Nové Guinei. Tento trojúhelník zahrnuje nejbohatší tropickou faunu světa s přibližně 25 tisíci druhů ryb a osmdesáti rody korálů.

Více

Thajsko aneb Země úsměvů

  • 21.5.2018

Slunce, dlouhé pláže, spousta památek a příjemní lidé. To je Thajské království, které je tropickou zemí rozkládající se v jihovýchodní Asii. Dlouhé thajské pobřeží je omýváno Andamanským mořem a Thajským zálivem. Všude kolem je rozseto mnoho malých i větších ostrůvků.

Více