Klubové akce

Zábava nad vodou a radost pod ní. Náš potápěčský klub pořádá každoročně pestrou kytici akcí. Mezi trvalky patří společné Otvírání lahví, Víkendový pobyt na Trhové Kamenici, Zavírání lahví a Veselý bazén s vánoční besídkou.

Pokud Vás zajímají další naše výlety, výjezdy, zájezdy a další akce, informace o nich najdete v našem kalendáři potápěčských akcí.

Otvírání lahví

Tradičním Otvíráním lahví každoročně zahajujeme hlavní potápěčskou sezónu, nejčastěji na lomu Leštinka nedaleko Hlinska. Při víkendovém klubovém výletu míříme nejen za potápěním, najde se dost času i na povídání, promítání fotek a videí, často si dokonce i zasoutěžíme (najít pod vodou lahve s vínem bývá výjimečná zábava). Značné oblibě se těší i naše velká gastronomická soutěž. Akce je určena nejen potápěčům, ale i nepotápěčským příznivcům našeho potápěčského klubu (partneři, kamarádi, děti, kolegové či další příznivci jsou vítáni).

Klubový víkend s potápěním u lomu Trhová Kamenice

Trhová Kamenice je malebný lom jako vystřižený z filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Ostatně, jsou dny, kdy je ze břehu vidět až na dno v hloubce 21 metrů. Do pohodlné chaloupky kousek od hladiny se navíc uloží až 30 potápěčů. Lom je obklopen hustými lesy, které jsou vhodné k procházkám, projížďkám na kole či k houbaření. Chvíle odpočinku mezi ponory je možno si zkrátit grilováním dobrůtek pro sebe a kamarády. A pro dobré trávení se zde vždy najde nějaký ten pěnivý mok.

Zavírání lahví

Tradičně vhodným místem pro uzavření potápěčské sezony je opět lom Leštinka, který nám již léta poskytuje nejen to potápěčské zázemí. Najdete tu pohodlné ubytování spojené s chutnou nabídkou jídel a nápojů, kterou nabízí přátelská náruč Ivanky Boržíkové.

Veselý bazén s vánoční besídkou

Ke konci každého roku patří vánoční besídka, a protože potápěči potřebují vodu ke všemu, tak i naší potápěčské besídce předchází veselé potápění na bazénu spojené se speciálními soutěžními aktivitami. Kde jinde si vyzkoušíte podvodní jízdu na rudlu či navlékání korálků nalezených na dně bazénu?

Čtvrtek patří potápění

Zveme tedy všechny potápěče a příznivce potápěčského klubu Direct Ocean na pravidelné čtvrteční výjezdy za potápěním do okolí Brna. Sraz vždy ve 13:30 v Direct Ocean na Smetanově 11 a ve 14:00 vyrážíme. Stalo se již letitou tradicí, že kromě vícedenních potápěčských výletů a zájezdů pořádáme každý čtvrtek krátký odpolední potápěčský výjezd na některou z Brnu blízkých lokalit. Výběr lokality závisí na aktuálním stavu vody a povětrnostních podmínkách. Mezi často navštěvovaná místa patří Blansko-lom u tratilom Horní Cerekev na Vysočině, lom Leštinka na Chrudimsku, lom Výkleky na Olomoucku, a v neposlední řadě oblíbený Senec-jezero Guláška. Pokud vás ještě neznáme, budeme rádi, když se k nám prvně osobně zastavíte (Smetanova 11), abychom vás mohli trošku vyzpovídat, domluvit vám buddyho apod. :). Za výlet jako takový nic neplatíte, jedná se jen o vytvoření skupiny, v rámci které pak každý funguje samostatně. Pokud si u nás chcete nechat naplnit lahve, samozřejmě je to možné (cena 10 Kč za litr). Stejně tak si u nás můžete v případě potřeby půjčit výstroj – v rámci potápčeských čtvrtků na ni nabízíme slevu 50 %.
Je třeba mít na paměti, že se jedná o skupinový výlet, kdy instruktor/ka či divemaster/ka vede akci po organizační stránce, ale neslouží jako průvodce. Potápění je samostatné (respektive v buddy týmech / skupině), instruktor/ka či divemaster/ka nevede samotný ponor (pouze pomáhá s organizací před akcí a během akce nad hladinou). Pokud máte zájem o průvodcované potápění, podívejte se na naši nabídku potápěčských exkurzí.

Veselý bazén

Příprava je důležitá...