Potápěčský klub Brno

Čím víc musí potápěč mlčet pod vodou, tím hovornější bývá nad hladinou. A protože také jedno ze základních pravidel potápění varuje před tím užívat si podvodního života sám, máme i svůj klub.

Neplatíme příspěvky, naopak, členská karta nám něco vrátí na slevách – a máme i další výhody. Ale hlavně, umíme se bavit a pomáháme si.

Vždy je lepší vyrazit ve více lidech, umět si předat zkušenosti i postřehy. Ti zkušenější poradí potápěčům, kteří do tajů sportu teprve pronikají, méně zkušení zase dokáží nezaujatýma očima odhalit nové krásy. Navíc pak nemusejí spoléhat jen na svého buddyho – když zrovna nemůže, pomůžeme zájemci o ponor najít partnera, aby nemusel schnout na břehu.

Ani to ale není vše: ke klubu patří besedy, soutěže (nejen fotografické) či třeba gastronomická setkání. Potápěči mívají totiž velice mlsné jazýčky, takže naše gastronomická potápěčská klání už dosáhla mistrovství, které nám kolegové z jiných klubů závidí.

Ti, kdo kvůli vrzání v kloubech či jiné nemoci nemohou pod vodu, si aspoň mohou vyrazit na naše debatní setkání. Hovory potapěčské jsou jediným případem, kdy i na těchto stránkách používáme krátké „a“ ve slově potápěč. Proč, to každý může zjistit na místě.

Více